TP-LINK MC100CM - Fibermediekonverterare - 100Mb LAN - 10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX - RJ-45 / SC-läge (multi-mode) - upp till 2 km - 1310 nm

TP-LINK MC100CM - Fibermediekonverterare - 100Mb LAN - 10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX - RJ-45 / SC-läge (multi-mode) - upp till 2 km - 1310 nm MC100CM
Höger vinkel
Logga in för pris
Information
Beställningsvara Beställningsvara
TP-LINKTillverkareTP-LINKArtnr
MC100CM
EAN
6935364030063
 
Allmänt
Typ av enhetFibermediekonverterare
FormfaktorExtern
Nätverksfunktioner
AnslutningsteknikKabelansluten
Typ av kablage10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX
Datalänkprotokoll10Mb LAN, 100Mb LAN
Dataöverföringshastighet100 Mbps
Optisk våglängd1310 nm
Max överföringsavstånd2 km
StatusindikatorerKollisionsstatus, duplex-läge för port, strömförsörjning, länk/akvititet
FunktionerFlödeskontroll, auto-negotiation, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), halvduplexläge, fullt duplexläge
Standarder som följsIEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x
Expansion/Anslutning
Gränssnitt1 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX - RJ-45 hona
1 x Ethernet 100Base-FX - SC multi-mode
Diverse
Standarder som följsFCC
Strömtillförsel
NätdelExtern strömadapter
Mått och vikt
Bredd9.5 cm
Djup7.3 cm
Höjd2.7 cm
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift0 °C
Max temperatur vid drift40 °C
Luftfuktighet vid drift10 - 90%

 

EVRY Sweden AB
Kundvagn
Varor: 0 stSumma: 0 kr